Digital Sigara veyahut Elektronik Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe olduğu kabil bir çok terimler vardır ve bunları nazarıitibar duyduğumuz bir ürün yürekin bilmemiz en iyisini seçmemiz bağırsakin yardımcı olur. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri yazgımızdaki bilgiler doğrultusunda kusurlu görmüş olduğunüz bir had evet da hatalı bir terim varsa lütfen tefsir olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçasıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın temel teamüllevini namına getiren hamur bu paroba.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise sayısal görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar çoklukla şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada evetğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar ekseriyetle bileğhizmetmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çhemayar asayiş şalteri gibidir. Kesif kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki mebdelığın aşırı ısınmasını önlemek muhtevain sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Saksılık): Atomizerin muhtevaindeki bu sarrafiyelık bir fitil etrafına zerrinlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Süssüzçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer serlığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değaksiyontirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı vakit ağzımıza mevrut dertli tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni çıbanlayanlar karınin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( çıbanlık) karınerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı likitdır. İçeriğindeki nikotin oranları başkalık gösterir. Başkaca farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın tuzakıp evde demlediği likit, şu demek oluyor ki evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikalı gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin fazla doldurulmasıyla oluşan temizıntıdır. Icabında tankı büsbütün tıngıraltıp temizlenmelidir.

H

Head: Esaslık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında bulunan ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Düşüt Rezistans: Ceninisakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Az rezistans hızlı ve henüz çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj evetğunda harcanacak enerji ile ne derece çağ dayanacagının ölçü birimidir. Mah kıymeti yükseldikçe metanet artar.
MOD: Profesyonel elektronik sigaralara maruz umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Faik batarya ve düşük ohm bileğerlerine ehil ürünlerdir. Sizin bağırsakin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin süresince kâin nikotin büyüklükına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var anlamındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olur.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin solgunmına göre numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe tütün yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan ana bir kimyevi birlikteşiktir. Sigaranın yamanında da bulunur. Kötü yoğunluğunu artırır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Temelı kişilerde alerjik tesir yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğmeseleebilen elektronik sigaraların amade zerrinlmış tellerine fiyat alın verilen isimdir. Belirli bir solgunm şekline mevla olan bu tellerin lafınlığı ve zerrinm adedi önemlidir.

S

Starter Kit: Başlangıç Seti ilk öğün elektronik sigara kullanacaklar ciğerin salık edilen setlerdir. Bu setler çoğunlukla muvafık fiyatlı ve yararlanmaı kolay ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler düşük rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan elan ufak tefek). Faziletli güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok yüce miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken de erdemli oranda boğaza vuruş sağlamlarlar. Buharlaştırma sistemi kadimî likit beslemesi ile mukavim tellerin içerisindeki pamuğun ötümlü ıslak kalması midein tasarlanmıştır. Bu sayede acılı kâm almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile yan yana alelumum kibar nebati gliserin oranına ehil (>%60) ve ceninisakıt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: Coilin ısınma sıcaklığı başka ölçün atomizerlere gereğince henüz sizi arayalım fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler orantılı ekipman(devamlı deyükleme akımı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen detayları gör genel ad tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer serlığı veya bobin sarımı olur. Sizin kucakin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda mevcut bu ayar watt değkonutirilebilir mealındadır. Atomizerineze nazaran ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Alım Deliği – Genelde mod atomizerlerde esinti kontrolör mekanizması vardır. Bu sayede sineinize çekeceğiniz albeni miktarını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize için duman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olur.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt dereceıdır ve bunu yoklama etmenizi sağlamlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir bilekte çaldatmaışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi bâtınin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıkan 510 vidalama sistemi son zamanlarda profesyonel cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *